Нумо, з нами поетично кроїти Всесвіт!
«ХІІІ Зимова Студреспубліка» на тему «(Р)еволюційний план для прогресу України та людства» завершилася у Карпатах. Які основні висновки? Революційні події і в Україні, і в усьому світі — близькі та невідворотні. Поки що ми спільно можемо вплинути: чи це буде прогресистська революція, або, зважаючи на ступінь цинізму правлячих груп і зомбування, декласованості мас — попереду ще більше одичіння, архаїзації, нещастя [+ відео].
Без надзусиль — Україна приречена
22–25 серпня 2020р. на самому березі Чорного моря, у Скадовську, відбувся фінал XXII  Студреспубліки на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості». Люди довгої доброї волі з’їхалися з усієї України, щоби в умовах унікального формату квазідержави, своєрідного реактору майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі спільно шукати відповіді на найскладніші проблеми [+ відео].
Революція — неминуча?!
У Карпатах завершилася «ХІІ Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Підсумки — надзвичайно відповідальні. Хочеться, аби все було спокійно, але жорстокі виклики, що стоять перед Україною, не залишають часу. Прогрес через широкий, серйозно інституціалізований, суспільний діалог по всій території держави — кращий сценарій, але вибух народного ентузіазму і ситуація інноваційного ривку вірогідніше стануться за умов прогресивної революції. Звісно, бажано «тихої» [+ відео].
"За збереження родини" дає змогу задуматися над сімейним життям
НДЛМ за підтримки Мінмолодьспорту провела проект, спрямований на зміцнення інституту сім'ї. Участь взяли молоді люди з різних регіонів України, а у підсумку була прийнята резолюція.
Цінності в політиці
Цій тему було присвячене стажування переможців Студреспубліки-2012 – депутатів Студентського парламенту та Студентського президента України, яке відбулося в Києві минулого тижня. У доробку – можливість достукатися до влади, новий досвід і проекти, корисні знайомства, приємні враження та заряд енергії на майбутнє.
У Криму знову створюється дивовижна країна!
24-27 серпня 2012р. у розважальному комплексі "Сонечко" (АР Крим, поблизу Євпаторії) Студреспубліка знову збирає учасників і друзів. "Україна моєї мрії" – актуальна тема цьогорічного фіналу, під час якого кожен зможе згадати свої дитячі та розкрити дорослі мрії, відчути себе в майбутньому та зануритися в те, що здається зовсім нереальним.
Стартує проект "За збереження родини" у Чернігові
19 березня 2011 року в м. Чернігові Чернігівський обласний осередок ВМГО "Студентська республіка" за підтримки відділу сім`ї та молоді Чернігівської міської ради, запрошує молоді родини та пари, які зустрічаються тривалий чай, до участі у проекті "За збереження родини".
Свято Валентинове
Цей холодний зимовий тиждень розпочався дуже гаряче, адже на понеділок припало свято оповите романтикою день Св. Валентина. Студентська республіка не змогла оминути цю подію.
За збереження родини!
27-28 листопада 2010 року у Київській області пройшов Конгрес молодих родин. Це був заключний захід програми „За збереження родини”, організованої Народно-демократичною лігою молоді за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Виставка у Кабміні
11 листопада 2010 року Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов відкрив виставку, присвячену розвитку молодіжного та дитячого громадського руху. Виставка знаходиться у Будинку Уряду та організована з нагоди Всесвітнього дня молоді. На виставці представлений стенд Студреспубліки з матеріалами і про НДЛМ. Також під час виставки поширений спецвипуск "ЗаДіло!".
 
 • Студреспубліка
 • Народно-демократична партія
 • Ініціативи змін
 • Центр політичної освіти
 • Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту
 •  
 • Молодіжний портал
 • Молодіжна правда
 • РЦ "Гурт"
 • Громадський простір
 • Вільний молодіжний портал
 • Молодіжний портал Волині

 • СтудЗакон і Законотворча діяльність Надрукувати

  Події 3-річної давнини чітко показали спроможність української молоді, в першу чергу студентської, активно відстоювати свої права, незважаючи на тиск. Природно, величезна енергія студентства повинна конвертуватися на благо нашої країни. І цей процес треба поставити на справжній конвеєр. Для цього необхідно створити всі умови для вільного розвитку студентських ініціатив, дати гарантії кожному студенту, що він зможе захистити свої права у стінах рідного вузу.

  Сьогодні, як ніколи, в суспільстві усвідомлюється прагнення на рівних правах приєднатися до Європейського співтовариства. Це неможливо зробити без існування ефективної системи вищої освіти, без реальної реалізації студентами своїх законних прав, свобод та інтересів у названій галузі. Вже настав час відійти від радянської адміністративної моделі побудови співпраці між керівництвом вищого навчального закладу та студентством, тому що, як і в часи комунізму, сьогодні органи студентського самоврядування відіграють, у більшості випадків, роль реалізатора непопулярних рішень керівництва вищого учбового закладу.

  Побудова ефективної системи студентського самоврядування значно підвищень рівень вітчизняної освіти, зумовить формування справжніх конкурентноспроможних фахівців як на теренах України, так і за її межами.

  З огляду на зазначене, прийняття такого закону є достатньо важливим завданням сучасного законодавця.

  Зазначений законопроект має на меті визначити та гарантувати усім особам, що навчаються у вищих навчальних закладах, право на студентське самоврядування, а також визначити засади створення та функціонування органів студентського самоврядування, задля гармонійного розвитку особистості студента та ефективної реалізації його законних прав, свобод та інтересів.

  Тому ми, молоді народні демократи, вперше в історії держави розробили унікальний документ - окремий проект закону "Про студентське самоврядування в Україні", який регламентує права, обов'язки та повноваження органів студентського самоврядування.

  Студентам - окремий закон!

  Результат - є! На День студента, 17 листопада 2005 р., законопроект був зареєстрований у парламенті нардепами Петровим, Самойлик і Татусяком.

  ПРО ЗАКОН

  Проектом Закону передбачається створити дієву систему студентського самоврядування, наділити членів академічної громади правом створювати власні органи студентського самоврядування та віднести до повноважень останніх наступні питання:

  1. сприяння забезпеченню рівних умов доступу громадян до вищої освіти;
  2. забезпечення і захист прав та інтересів членів академічної громади, зокрема стосовно організації навчального процесу;

  Передбачається налагодити реальні дієві взаємовідносини між адміністрацією вищого навчального закладу та представницькими органами студентського самоврядування, які базуються на принципах рівності, комплексності прийняття рішень, взаємоповаги та взаємовідповідальності.

  Проект Закону складається з 4 розділів, 39 статей:

  Закон визначає такі поняття, як:

  • академічна громада
  • академічне слухання
  • загальні збори
  • вищий навчальний заклад
  • представницький орган студентського самоврядування (студентська рада) та її загальний склад та делегат
  • член академічної громади
  • член академічної громади
  • адміністрація вищого навчального закладу


  В цілому ж Студентське самоврядування - це право та реальна здатність академічної громади, яке гарантується державою, самостійно або через представницькі органи вирішувати питання, віднесені до компетенції студентського самоврядування.

  ОКРЕМО ХОТІЛОСЯ Б ПІДКРЕСЛИТИ НОВОВВЕДЕННЯ, ЩО БЕЗУМОВНО МОЖНА НАЗВАТИ РЕВОЛЮЦІЙНИМИ:

  • Органи студентського самоврядування стануть юридичними особами, тобто матимуть печатку, бухгалтерський баланс та рахунки в банках.
  • Легалізація студентської ради здійснюється шляхом її державної реєстрації в Міністерстві юстиції та в його територіальних органах.
  • Після реєстрації студентська рада набуватиме статусу юридичної особи приватного права - непідприємницького товариства.
  • Міністерство юстиції України веде реєстр студентських рад.
  • В обов'язки керівника вищого навчального закладу буде включено забезпечення необхідних матеріально-технічних умов для діяльності студентської ради, зокрема надання відповідним чином обладнаного телефонізованого приміщення та забезпечення меблями, оргтехнікою, доступом до мережі Інтернет;
  • Й, нарешті: Фінансовою основою студентського самоврядування будуть кошти, перераховані керівником вищого навчального закладу на рахунок студентської ради у вигляді щорічного разового внеску, що дорівнює сумі в розмірі 1% від бюджету вищого навчального закладу. Кошти на рахунок студентської ради повинні бути перераховані до 1 вересня кожного року

  Важливими є також такі Повноваження студентської ради:

  • обрання до складу вищого колегіального органу громадського самоврядування ВУЗу не менш як 30% студентів ВУЗів 3-4 рівня акредитації та 15% - для 1-2
  • обрання до складу Вченої ради не менш як 15 % студентів
  • здійснення контролю за розпоряджанням коштами ВУЗу, з правом ініціювання подання судового позову проти адміністрації щодо зловживання службовим становищем та нецільового використанням бюджетних коштів;
  • подання клопотання до керівника ВУЗу про звільнення чи відсторонення посадових осіб та працівників професорсько-викладацького складу, при порушенні останніми посадових обов'язків та морально-етичних норм;
   При чому, виключно за згодою студентської ради у вищому навчальному закладі приймаються рішення про:
  • відрахування студента, аспіранта з вищого навчального закладу;
  • переведення студента, аспіранта, який навчається за державним замовленням, на навчання за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб;
  • підвищення плати за навчання;
  • поселення студента, аспіранта в гуртожиток та виселення з гуртожитку;
  • затвердження правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу;
  • затвердження нормативних документів з питань студентських містечок та гуртожитків для проживання студентів і аспірантів.

  Дивитись також:

   
     
  Рейтинг@Mail.ru