Нумо, з нами поетично кроїти Всесвіт!
«ХІІІ Зимова Студреспубліка» на тему «(Р)еволюційний план для прогресу України та людства» завершилася у Карпатах. Які основні висновки? Революційні події і в Україні, і в усьому світі — близькі та невідворотні. Поки що ми спільно можемо вплинути: чи це буде прогресистська революція, або, зважаючи на ступінь цинізму правлячих груп і зомбування, декласованості мас — попереду ще більше одичіння, архаїзації, нещастя [+ відео].
Без надзусиль — Україна приречена
22–25 серпня 2020р. на самому березі Чорного моря, у Скадовську, відбувся фінал XXII  Студреспубліки на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості». Люди довгої доброї волі з’їхалися з усієї України, щоби в умовах унікального формату квазідержави, своєрідного реактору майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі спільно шукати відповіді на найскладніші проблеми [+ відео].
Революція — неминуча?!
У Карпатах завершилася «ХІІ Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Підсумки — надзвичайно відповідальні. Хочеться, аби все було спокійно, але жорстокі виклики, що стоять перед Україною, не залишають часу. Прогрес через широкий, серйозно інституціалізований, суспільний діалог по всій території держави — кращий сценарій, але вибух народного ентузіазму і ситуація інноваційного ривку вірогідніше стануться за умов прогресивної революції. Звісно, бажано «тихої» [+ відео].
"За збереження родини" дає змогу задуматися над сімейним життям
НДЛМ за підтримки Мінмолодьспорту провела проект, спрямований на зміцнення інституту сім'ї. Участь взяли молоді люди з різних регіонів України, а у підсумку була прийнята резолюція.
Цінності в політиці
Цій тему було присвячене стажування переможців Студреспубліки-2012 – депутатів Студентського парламенту та Студентського президента України, яке відбулося в Києві минулого тижня. У доробку – можливість достукатися до влади, новий досвід і проекти, корисні знайомства, приємні враження та заряд енергії на майбутнє.
У Криму знову створюється дивовижна країна!
24-27 серпня 2012р. у розважальному комплексі "Сонечко" (АР Крим, поблизу Євпаторії) Студреспубліка знову збирає учасників і друзів. "Україна моєї мрії" – актуальна тема цьогорічного фіналу, під час якого кожен зможе згадати свої дитячі та розкрити дорослі мрії, відчути себе в майбутньому та зануритися в те, що здається зовсім нереальним.
Стартує проект "За збереження родини" у Чернігові
19 березня 2011 року в м. Чернігові Чернігівський обласний осередок ВМГО "Студентська республіка" за підтримки відділу сім`ї та молоді Чернігівської міської ради, запрошує молоді родини та пари, які зустрічаються тривалий чай, до участі у проекті "За збереження родини".
Свято Валентинове
Цей холодний зимовий тиждень розпочався дуже гаряче, адже на понеділок припало свято оповите романтикою день Св. Валентина. Студентська республіка не змогла оминути цю подію.
За збереження родини!
27-28 листопада 2010 року у Київській області пройшов Конгрес молодих родин. Це був заключний захід програми „За збереження родини”, організованої Народно-демократичною лігою молоді за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Виставка у Кабміні
11 листопада 2010 року Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов відкрив виставку, присвячену розвитку молодіжного та дитячого громадського руху. Виставка знаходиться у Будинку Уряду та організована з нагоди Всесвітнього дня молоді. На виставці представлений стенд Студреспубліки з матеріалами і про НДЛМ. Також під час виставки поширений спецвипуск "ЗаДіло!".
 
 • Студреспубліка
 • Народно-демократична партія
 • Ініціативи змін
 • Центр політичної освіти
 • Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту
 •  
 • Молодіжний портал
 • Молодіжна правда
 • РЦ "Гурт"
 • Громадський простір
 • Вільний молодіжний портал
 • Молодіжний портал Волині

 • Відкритий простір для відкритих людей Надрукувати
  13.02.2008
  Open Space Technology Facilitators Training відбувся 8-10 лютого 2008 року у м. Кишинів (Молдова). Тренінг відбувся в рамках програми “Основи свободи” (F4F).

  Оскільки, в Народно-демократичній лізі молоді автор статті займає посаду члена Правління, відповідального за управління знаннями, то даний тренінг не міг пройти не поміченим для мого ока. До того ж програма “Основи свободи” (F4F) є давнім партнером НДЛМ.

  Справа у тому, що Open Space Technology – це креативний метод роботи у групах від 8 до 1000 чоловік, який використовується для стратегічного розвитку, вирішення проблем, розвитку спільнот, тощо. Дана технологія активно використовується за кордоном і є актуальною для використання у громадському житті. Зокрема, вона буде корисною для застосування під час програми “Студентська республіка”.

  Отже, про семінар - після підтвердження права участі у тренінгу зіткнувся із проблемою, що дістатись Кишинева зі Львова не так то й просто. Єдиний поїзд на 2 дні та один автобус на день. Але це не стало перешкодою на шляху до знань:). В Кишинів довелося їхати з японським тінейджером, що для гостроти вражень самостійно подорожує пострадянськими країнами і перша його фраза по приїзду на північний вокзал на окраїні Кишинева була: “У-у-у, який класний пейзаж” (а навколо були труби заводів та приміський пустир). Не приємно, коли до твоєї країни приїжджають туристи, щоб подивитись на пустку... Зрештою стаття не про це))

  Зазначу, що тренінг відбувався в містечку Страшені, біля Кишинева, де нас приймала організація “Неогуманіст”. В даному містечку за участі цієї організації та організації “Нова цивілізація” споруджено і впроваджено в успішне функціонування центр для пристарілих. Під час семінару учасники тренінгу мали нагоду ознайомитись із функціонуванням центру та навіть поспілкуватись із мешканцями будинку. Старі бабусі та дідусі настільки були відкриті, що влаштували імпровізований концерт із пісень, які в основному були сумними. Приємно, коли зусилля добрих людей знаходять відображення у реальному житті.

  Щодо самого тренінгу, то тренером був Bhavesh Patel — англієць, що провів близько десяти Open Space у різних країнах світу: Кенія, Голландія, Росія, Україна, тощо. З першого і до останнього слова, що пролунали на тренінгу йшов позитив та натхнення. Bhavesh розповів про технологію Open Space “від А до Я”, провів для зразку Open Space для учасників, поділився своїми історіями з проведення заходів та методичною інформацією... Вдаватись до подробиць самої технології немає особливого змісту саме тут, скажу лише, що на мене технологія справила враження хорошого інструменту в арсеналі лідера громадської організації чи навіть керівника бізнесу. Загалом, щоб зрозуміти суть технології варто знати лише одну фразу про неї: “Open Space ґрунтується на пристрасті, що обмежена відповідальністю та підживлена свободою”.

  На завершення скажу, що знайти перекладені матеріали щодо даної технології практично не можливо, однак, анонсовано вихід книги російською у лютому. Хоча технологія існує з 1985 року, на пострадянському просторі поширення вона не набула. На мою думку це пов'язано із тим, що Open Space використовує такі слова як “натхнення”, “відповідальність”, “свобода”, а нам з Вами до них ще потрібно звикати.

  Ігор Підтиканий, м. Львів

  Читати новину російською мовою >>>

   
     
  Рейтинг@Mail.ru