Нумо, з нами поетично кроїти Всесвіт!
«ХІІІ Зимова Студреспубліка» на тему «(Р)еволюційний план для прогресу України та людства» завершилася у Карпатах. Які основні висновки? Революційні події і в Україні, і в усьому світі — близькі та невідворотні. Поки що ми спільно можемо вплинути: чи це буде прогресистська революція, або, зважаючи на ступінь цинізму правлячих груп і зомбування, декласованості мас — попереду ще більше одичіння, архаїзації, нещастя [+ відео].
Без надзусиль — Україна приречена
22–25 серпня 2020р. на самому березі Чорного моря, у Скадовську, відбувся фінал XXII  Студреспубліки на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості». Люди довгої доброї волі з’їхалися з усієї України, щоби в умовах унікального формату квазідержави, своєрідного реактору майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі спільно шукати відповіді на найскладніші проблеми [+ відео].
Революція — неминуча?!
У Карпатах завершилася «ХІІ Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Підсумки — надзвичайно відповідальні. Хочеться, аби все було спокійно, але жорстокі виклики, що стоять перед Україною, не залишають часу. Прогрес через широкий, серйозно інституціалізований, суспільний діалог по всій території держави — кращий сценарій, але вибух народного ентузіазму і ситуація інноваційного ривку вірогідніше стануться за умов прогресивної революції. Звісно, бажано «тихої» [+ відео].
"За збереження родини" дає змогу задуматися над сімейним життям
НДЛМ за підтримки Мінмолодьспорту провела проект, спрямований на зміцнення інституту сім'ї. Участь взяли молоді люди з різних регіонів України, а у підсумку була прийнята резолюція.
Цінності в політиці
Цій тему було присвячене стажування переможців Студреспубліки-2012 – депутатів Студентського парламенту та Студентського президента України, яке відбулося в Києві минулого тижня. У доробку – можливість достукатися до влади, новий досвід і проекти, корисні знайомства, приємні враження та заряд енергії на майбутнє.
У Криму знову створюється дивовижна країна!
24-27 серпня 2012р. у розважальному комплексі "Сонечко" (АР Крим, поблизу Євпаторії) Студреспубліка знову збирає учасників і друзів. "Україна моєї мрії" – актуальна тема цьогорічного фіналу, під час якого кожен зможе згадати свої дитячі та розкрити дорослі мрії, відчути себе в майбутньому та зануритися в те, що здається зовсім нереальним.
Стартує проект "За збереження родини" у Чернігові
19 березня 2011 року в м. Чернігові Чернігівський обласний осередок ВМГО "Студентська республіка" за підтримки відділу сім`ї та молоді Чернігівської міської ради, запрошує молоді родини та пари, які зустрічаються тривалий чай, до участі у проекті "За збереження родини".
Свято Валентинове
Цей холодний зимовий тиждень розпочався дуже гаряче, адже на понеділок припало свято оповите романтикою день Св. Валентина. Студентська республіка не змогла оминути цю подію.
За збереження родини!
27-28 листопада 2010 року у Київській області пройшов Конгрес молодих родин. Це був заключний захід програми „За збереження родини”, організованої Народно-демократичною лігою молоді за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Виставка у Кабміні
11 листопада 2010 року Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов відкрив виставку, присвячену розвитку молодіжного та дитячого громадського руху. Виставка знаходиться у Будинку Уряду та організована з нагоди Всесвітнього дня молоді. На виставці представлений стенд Студреспубліки з матеріалами і про НДЛМ. Також під час виставки поширений спецвипуск "ЗаДіло!".
 
 • Студреспубліка
 • Народно-демократична партія
 • Ініціативи змін
 • Центр політичної освіти
 • Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту
 •  
 • Молодіжний портал
 • Молодіжна правда
 • РЦ "Гурт"
 • Громадський простір
 • Вільний молодіжний портал
 • Молодіжний портал Волині

 • Дим із вогнем або істинні передумови скандалу в ДонНУ Надрукувати
  16.04.2009
  Історія з наданням Донецькому національному університету імені Василя Стуса викликала справжній скандал. Дійшли аж до збору переслідчих матеріалів на студентів, які осмілилися поставити підпис за це...

  Ціла купа чорного диму, та основне вогнище десь інде. Як би там не було, а підписи на користь перейменування вишу – не той привід, щоб труїти власне молоде покоління. Тоді що?..

  Ми знову маємо таку ситуацію, коли українські політикани намагаються маніпулювати принциповими питаннями задля вирішення своїх постійних сварок. Цього разу дісталося академічній спільноті.

  Ще у грудні з’явилася ідея надати “безіменному” Донецькому університету ім’я геніального українського поета Василя Стуса, який свого часу тут навчався. Але, з невідомих причин, ця ініціатива була дуже швидко обрізана “одноголосним” рішенням вченої ради. В свою чергу, студентство виступило за перейменування вишу, зібравши понад 500 підписів, і в результаті отримало цілу купу проблем у вигляді прокуратури і МВС. Наразі, “репресії” зупинено, шукають винуватців, та конфлікт досі не вичерпано.

  Питання в тому, що адміністрація вишів повинна бути одним із головних центрів впливу на розвиток української культури. А у нас, як завжди, все через “терени до зірок”, маємо студентську ініціативу — а ну, раптом вона вийде з-під контролю? Невже ми повертаємося до тих “совкових” часів, коли активна незалежна позиція викликає лихоманку серед керівництва? То куди ж тоді котиться Україна? Невже дійсно вшанування відомого українського патріота — знову привід для переслідувань? А може, справа в тому, що українські політикани знову вирішують особисті склоки, просто використовуючи принципові для нашого суспільства питання?

  Хай там що, а плюндрувати славетне ім’я Василя Стуса — остання справа і не має логічного пояснення. Це була геніальна людина, талант якої не має аналогів, один із найактивніших представників українського культурного руху 1960-х, його висували на Нобелівську премію з літератури, він був визнаним у багатьох країнах. На жаль, окрім своєї... Його вклад у розвиток української і світової літератури неоціненний... та ми майже нічого про нього не знаємо. І саме на це потрібно звертати увагу нашим можновладцям, ми ж хочемо цивілізовану й освічену молодь!

  Невідомо, коли вже наші чиновники вгомоняться, але шкода, що подібні ситуації надзвичайно негативно впливають на розвиток сучасної молоді. В результаті таких подій ми отримаємо ще більше відчуження суспільства від будь-яких ідей українського забарвлення, то, може, комусь треба оговтатися?

  Із цього приводу висловився Голова Народно-демократичної ліги молоді Павло Вікнянський як лідер організації НДЛМ, яка чи не перша підписала колективне звернення всеукраїнських "молодіжок" щодо найменування вишу іменем Стуса:

  Ми бачимо чергову ситуацію, в якій сучасна правляча верхівка намагається нахабно маніпулювати молоддю, сіючи конфлікти між її активними представниками та навіть застосовуючи силу у вигляді міліції. Такі дії вже стали для влади поганою звичкою! Вважаю неприпустимими любі спекуляції за рахунок української молоді та пам'яті великих особистостей минулого. Навпаки таки величні духом люди, як Василь Стус, мають бути прикладом для життя мільйонів української молоді. Тим паче на Донбасі, де українські ідеї часто викривляються, я б так сказав, малоросійською політикою нівелювання всього українського. Хочу застерегти, що продовжуючи так себе поводити, сама влада потім прикро пожалкує за свої дії.

  Також свої коментарі надав депутат Закарпатської облради, голова ради старійшин ВМГО "Фундація регіональних ініціатив" Олександр Солонтай:

  Перейменування ДонНу — це лише питання часу. “Бесіди” членів МВС зі студентами припинено за допомогою членів громадської ради при МВС, наразі уточнюються головні відповідальні за цей сумний епізод і вирішуються санкції до них. Можна сказати, що в корені даної проблеми стоїть верхівка Донецької адміністрації: саме їх рішенням було залишити стару назву закладу. Що ж до адміністрації вишу, то їх просто підставили, використавши при цьому пам’ять Василя Стуса. Але все це — політичні питання, а у нас терміновими є теми культурно-освітнього характеру. Адже сам момент перейменування, як такий, несе одну велику проблему — студенти не знають, хто такий Стус, що він зробив і до чого тут ДонНу. Роль, вагу цієї людини в історії України, його героїзм і патріотичність — все це залишається поза увагою сучасної молоді, вони зовсім не в курсі таких важливих сторінок минулого століття. Тому проблема, перш за все, ховається в недоліках української освіти і нерозвиненості культури, а всі інші події — лише наслідки.

  Нюта Сірякова,
  за матеріалами “Порталу неполітичних новин”

   
     
  Рейтинг@Mail.ru