Нумо, з нами поетично кроїти Всесвіт!
«ХІІІ Зимова Студреспубліка» на тему «(Р)еволюційний план для прогресу України та людства» завершилася у Карпатах. Які основні висновки? Революційні події і в Україні, і в усьому світі — близькі та невідворотні. Поки що ми спільно можемо вплинути: чи це буде прогресистська революція, або, зважаючи на ступінь цинізму правлячих груп і зомбування, декласованості мас — попереду ще більше одичіння, архаїзації, нещастя [+ відео].
Без надзусиль — Україна приречена
22–25 серпня 2020р. на самому березі Чорного моря, у Скадовську, відбувся фінал XXII  Студреспубліки на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості». Люди довгої доброї волі з’їхалися з усієї України, щоби в умовах унікального формату квазідержави, своєрідного реактору майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі спільно шукати відповіді на найскладніші проблеми [+ відео].
Революція — неминуча?!
У Карпатах завершилася «ХІІ Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Підсумки — надзвичайно відповідальні. Хочеться, аби все було спокійно, але жорстокі виклики, що стоять перед Україною, не залишають часу. Прогрес через широкий, серйозно інституціалізований, суспільний діалог по всій території держави — кращий сценарій, але вибух народного ентузіазму і ситуація інноваційного ривку вірогідніше стануться за умов прогресивної революції. Звісно, бажано «тихої» [+ відео].
"За збереження родини" дає змогу задуматися над сімейним життям
НДЛМ за підтримки Мінмолодьспорту провела проект, спрямований на зміцнення інституту сім'ї. Участь взяли молоді люди з різних регіонів України, а у підсумку була прийнята резолюція.
Цінності в політиці
Цій тему було присвячене стажування переможців Студреспубліки-2012 – депутатів Студентського парламенту та Студентського президента України, яке відбулося в Києві минулого тижня. У доробку – можливість достукатися до влади, новий досвід і проекти, корисні знайомства, приємні враження та заряд енергії на майбутнє.
У Криму знову створюється дивовижна країна!
24-27 серпня 2012р. у розважальному комплексі "Сонечко" (АР Крим, поблизу Євпаторії) Студреспубліка знову збирає учасників і друзів. "Україна моєї мрії" – актуальна тема цьогорічного фіналу, під час якого кожен зможе згадати свої дитячі та розкрити дорослі мрії, відчути себе в майбутньому та зануритися в те, що здається зовсім нереальним.
Стартує проект "За збереження родини" у Чернігові
19 березня 2011 року в м. Чернігові Чернігівський обласний осередок ВМГО "Студентська республіка" за підтримки відділу сім`ї та молоді Чернігівської міської ради, запрошує молоді родини та пари, які зустрічаються тривалий чай, до участі у проекті "За збереження родини".
Свято Валентинове
Цей холодний зимовий тиждень розпочався дуже гаряче, адже на понеділок припало свято оповите романтикою день Св. Валентина. Студентська республіка не змогла оминути цю подію.
За збереження родини!
27-28 листопада 2010 року у Київській області пройшов Конгрес молодих родин. Це був заключний захід програми „За збереження родини”, організованої Народно-демократичною лігою молоді за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Виставка у Кабміні
11 листопада 2010 року Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов відкрив виставку, присвячену розвитку молодіжного та дитячого громадського руху. Виставка знаходиться у Будинку Уряду та організована з нагоди Всесвітнього дня молоді. На виставці представлений стенд Студреспубліки з матеріалами і про НДЛМ. Також під час виставки поширений спецвипуск "ЗаДіло!".
 
 • Студреспубліка
 • Народно-демократична партія
 • Ініціативи змін
 • Центр політичної освіти
 • Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту
 •  
 • Молодіжний портал
 • Молодіжна правда
 • РЦ "Гурт"
 • Громадський простір
 • Вільний молодіжний портал
 • Молодіжний портал Волині

 • Студентська республіка Надрукувати

  Студентська республіка

  Історія проекту

  Вперше проект "Студентська республіка" був проведений у рамках святкування Дня молоді 1998 р. у м. Києві. Зважаючи на значний резонанс, вже з 1999 р. "Студентська республіка" здійснюється як всеукраїнський проект. Із 2002 р. проект підтримується Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту. Сприяння надає також Міністерство освіти і науки України. З 2004 р. за участі переможців регіональних етапів у Криму на узбережжі моря проводиться фінальна частина проекту. З 2006р. проект був вперше проведений у форматі мульти-фестивалю. У 2007 р. був взятий курс на міжнародний формат Студреспубліки (у її фіналі прийняли участь команди Росії та Грузії). Через Студреспубліку в Україні пройшла більшість студентських лідерів сьогодення.

  Мета проекту

  Сприяння зміцненню громадянського суспільства через розвиток у молоді культури громадської участі та демократичних цінностей.

  Завдання проекту

  • Формування у студентської молоді навичок громадської участі через моделювання політичних процесів у ході проведення проекту.
  • Залучення нових активістів до організованого молодіжного руху.
  • Активізація впливу молоді на процеси прийняття рішень.
  • Сприяння розвитку студентського самоврядування.
  • Популяризація надсучасних форм змістовного дозвілля молоді.
  • Пропаганда здорового способу життя.
  • Сприяння міжнародній мобільності молоді.
  • Здійснення діалогу між молоддю різних регіонів України.
  • Обговорення актуальних проблем сьогодення в державі.

  Цільова група

  Первинна цільова аудиторія – студенти вузів І–ІV рівнів акредитації. Вторинна цільова група – молодь 18–35 років.

  Місце проведення

  АР Крим, міста Київ і Севастополь, області України, виші.

  Порядок проведення

  Мульти-фестиваль проходить у чотири етапи:

  1. Вишівський.
  2. Регіональний.
  3. Всеукраїнський.
  4. Міжнародний

  Для проведення проекту створюються організаційні комітети у кожному навчальному закладі – вишівські оргкомітети, в регіонах України – регіональні, на всеукраїнському рівні – всеукраїнський оргкомітет, на міжнародному рівні - міжнародний.

  Термін проведення

  Вишівський етап має проходити в період з 29 травня по 14 червня 2009 р.

  Регіональний етап має проходити у період з 19 червня по 5 липня 2009 р. (до Дня молоді України та Дня Конституції України).

  Всеукраїнський етап за участі іноземних делегацій - 21-23 серпня 2009 року (до Дня Незалежності України).

  Дата проведення міжнародного етапу — уточнюється.

  Механізми реалізації

  „Студентська республіка” відбувається у форматі мульти-фестивалю, тобто кілька суб-фестивалів навколо центральної події - великої організаційно-діяльнісної гри (ОДГ). Суб-фестивалі відбуваються в один час і в одному місці.

  У ході проведення ОДГ створюється квазі-державне молодіжне утворення “Студентська республіка”, що має свої закони, органи влади, територію, валюту й інші атрибути держави.

  Згідно з законодавством "Студентської республіки" в квазі-державі оголошуються вибори, створюється ЦВК, формуються "політичні партії", проводиться повноцінна виборча кампанія з її кульмінацією - голосуванням. Суть – здійснити моделювання на випередження усіх політико-правових та економічних процесів, що відбуваються у суспільстві як під час виборів, так і в "мирний" час.

  На регіональному рівні результатом гри є вибори Студентського мера та депутатів Студентського магістрату. Переможці регіональних етапів їдуть на фінальну частину. Підсумком всеукраїнської гри є вибори Студентського президента та Студентського парламенту.

  Гра супроводжується проведенням суб-фестивалів, протягом яких відбуваються змагання між студентами: конкурс краси "Перша леді", турніри з ігор "Мафія", "Квест", "Дебати", "Нічна туса", конкурс флеш-мобів, рольові й інтелектуальні ігри, змагання з екстремальних видів спорту, open air, змагання з пляжних видів спорту, круглі столи, майстер-класи, творчі лабораторії, фестиваль молодіжних ЗМІ, фестиваль аматорського відео на соціальну тематику, тощо.

  Обов'язковим є проведення фінального шоу-концерту на головній площі міста, під час якого відбувається інаугурація та нагородження переможців.

  Всі інші вимоги та правила, які торкаються проекту, визначаються всеукраїнським оргкомітетом.

  Учасники проекту

  Учасниками проекту є глядачі та громадяни "Студентської республіки".

  Глядачем "Студентської республіки" може бути кожен, хто поважає та розділяє мету проекту, не порушує громадський спокій, не шкодить іміджу й авторитету проекту та його учасникам.

  Громадянином "Студентської республіки" може бути кожен студент. Громадяни мають право брати участь у голосуванні протягом виборів Студентського мера та депутатів Студентської магістрату. Отримати громадянство може також і не студент. Отримання громадянства відбувається безпосередньо під час гри.

  Бути членом “політичної партії“ можуть громадяни "Студентської республіки" віком від 18 до 30 років.

  Політичнікоманди від вишів формуються шляхом виборів у вищих навчальних закладах. Форма проведення таких виборів визначається регіональним оргкомітетом самостійно. Результати виборів підтверджується документом, посвідченим оргкомітетом. Якщо вибори у виші не відбулося, то учасниками проекту можуть стати ініціативні групи від цього вишу за їхньої відповідної реєстрації в оргкомітеті.

  Студентські магістрати за пропорційним принципом (відкриті списки) від партій (блоків партій), з подоланням прохідного бар’єру мають обиратися в складі 10 депутатів. У кожному регіоні шляхом прямого голосування має обиратися один Студентський мер.

  Очікувані результати

  • проведення "Студентських республік" на рівні вишів у регіонах України (пілотний режим);

  • вибори Студентського мера та 10 депутатів Студентського магістрату в кожному з 27 регіонів;

  • загальна кількість прямих учасників має становити не менше 10000 чол.

  • участь у Студреспубліці студентів не менше половини всіх вишів України (враховуючи приватні виші та філії);

  • мульти-фестиваль включає якість проведення 9 суб-фестивалів в кожному з 27 регіонів:

   • Перша леді

   • Квест

   • Мафія

   • Нічна туса

   • Дебати

   • Інтелектуальні ігри

   • Фестиваль аматорського відео

   • Глоубел флеш-моб

   • Фестиваль молодіжних ЗМІ

  • розміщення не менш ніж 150 анонсуючих сюжетів проведення мульти-фестивалю в ЗМІ (ТБ, радіо, друковані ЗМІ);

  • розміщення не менше 300 інтернет-анонсів проведення Студреспублік;

  • розміщення звітів про проведення регіональних мульти-фестивалів не менше ніж в 200 ЗМІ;

  • проведення заключних концертних шоу в кожному з регіонів, з загальною аудиторією близько 150000 глядачів;

  • статусна інавгурація переможців Гри в особі голови або заступника голови облдержадміністрації, міського голови або його заступника, народних депутатів України в кожному з 27 регіонів;

  • створення або участь переможців у роботі консультативно-дорадчих органів із питань молоді (студентів) при органах влади.

  Особливі вимоги

  "Студентська республіка" обов’язково є проектом ВМГО “Студентська республіка” та НДЛМ, назви організацій у всіх документах, матеріалах, прес-релізах, рекламній продукції мають бути представлені в якості головних організаторів. Назви та логотипи національних партнерів програми мають обов'язково згадуватися у всіх матеріалах, пов'язаних із Студреспублікою на регіональному рівні.

  Назва, логотипи, правила гри „Студентська республіка” захищені авторським правом і законодавством.

  Під час проведення Студреспубліки обмежено продаж і вживання алкогольних напоїв, перебування на території активності у нетверезому стані, паління дозволено тільки у спеціально відведених місцях.

  Взаємодія центрального та регіонального оргкомітетів:

  У режимі субординації.

  Матеріали:

  Сайт проекту: www.studrespublika.com

  [ In English ]

   
     
  Рейтинг@Mail.ru