Нумо, з нами поетично кроїти Всесвіт!
«ХІІІ Зимова Студреспубліка» на тему «(Р)еволюційний план для прогресу України та людства» завершилася у Карпатах. Які основні висновки? Революційні події і в Україні, і в усьому світі — близькі та невідворотні. Поки що ми спільно можемо вплинути: чи це буде прогресистська революція, або, зважаючи на ступінь цинізму правлячих груп і зомбування, декласованості мас — попереду ще більше одичіння, архаїзації, нещастя [+ відео].
Без надзусиль — Україна приречена
22–25 серпня 2020р. на самому березі Чорного моря, у Скадовську, відбувся фінал XXII  Студреспубліки на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості». Люди довгої доброї волі з’їхалися з усієї України, щоби в умовах унікального формату квазідержави, своєрідного реактору майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі спільно шукати відповіді на найскладніші проблеми [+ відео].
Революція — неминуча?!
У Карпатах завершилася «ХІІ Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Підсумки — надзвичайно відповідальні. Хочеться, аби все було спокійно, але жорстокі виклики, що стоять перед Україною, не залишають часу. Прогрес через широкий, серйозно інституціалізований, суспільний діалог по всій території держави — кращий сценарій, але вибух народного ентузіазму і ситуація інноваційного ривку вірогідніше стануться за умов прогресивної революції. Звісно, бажано «тихої» [+ відео].
"За збереження родини" дає змогу задуматися над сімейним життям
НДЛМ за підтримки Мінмолодьспорту провела проект, спрямований на зміцнення інституту сім'ї. Участь взяли молоді люди з різних регіонів України, а у підсумку була прийнята резолюція.
Цінності в політиці
Цій тему було присвячене стажування переможців Студреспубліки-2012 – депутатів Студентського парламенту та Студентського президента України, яке відбулося в Києві минулого тижня. У доробку – можливість достукатися до влади, новий досвід і проекти, корисні знайомства, приємні враження та заряд енергії на майбутнє.
У Криму знову створюється дивовижна країна!
24-27 серпня 2012р. у розважальному комплексі "Сонечко" (АР Крим, поблизу Євпаторії) Студреспубліка знову збирає учасників і друзів. "Україна моєї мрії" – актуальна тема цьогорічного фіналу, під час якого кожен зможе згадати свої дитячі та розкрити дорослі мрії, відчути себе в майбутньому та зануритися в те, що здається зовсім нереальним.
Стартує проект "За збереження родини" у Чернігові
19 березня 2011 року в м. Чернігові Чернігівський обласний осередок ВМГО "Студентська республіка" за підтримки відділу сім`ї та молоді Чернігівської міської ради, запрошує молоді родини та пари, які зустрічаються тривалий чай, до участі у проекті "За збереження родини".
Свято Валентинове
Цей холодний зимовий тиждень розпочався дуже гаряче, адже на понеділок припало свято оповите романтикою день Св. Валентина. Студентська республіка не змогла оминути цю подію.
За збереження родини!
27-28 листопада 2010 року у Київській області пройшов Конгрес молодих родин. Це був заключний захід програми „За збереження родини”, організованої Народно-демократичною лігою молоді за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Виставка у Кабміні
11 листопада 2010 року Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов відкрив виставку, присвячену розвитку молодіжного та дитячого громадського руху. Виставка знаходиться у Будинку Уряду та організована з нагоди Всесвітнього дня молоді. На виставці представлений стенд Студреспубліки з матеріалами і про НДЛМ. Також під час виставки поширений спецвипуск "ЗаДіло!".
 
 • Студреспубліка
 • Народно-демократична партія
 • Ініціативи змін
 • Центр політичної освіти
 • Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту
 •  
 • Молодіжний портал
 • Молодіжна правда
 • РЦ "Гурт"
 • Громадський простір
 • Вільний молодіжний портал
 • Молодіжний портал Волині

 • Молодь активно посилювала співпрацю в Чорноморському регіоні Надрукувати
  06.07.2008
  Нещодавно в місті Слівені (Болгарія) за підтримки «The German Marshall fund» в рамках проекту «Open Society Club» було організовано зустріч, яка проходила під гаслом: «Посилення співпраці в Чорноморському регіоні між неурядовим сектором Болгарії, України та Молдови у питаннях демократії участі та молодіжної активності» за участі НДЛМ і Студреспубліки.

  Вже не перше десятиліття поспіль слово «демократія» посідає ключові позиції в рейтингу найактуальніших глобальних проблем. І це не дивно, адже, незважаючи на те, що її не можна віднести до найефективніших форм правління, нічого кращого, на жаль, людство ще і досі не придумало. Сотні фондів по цілому світі щороку витрачають мільярди доларів на імплементацію даного поняття в свідомість людей. Варіація методів і засобів, які використовуються при цьому просто вражає: семінари, конференції, тренінги, стажування і т.д.

  Враховуючи останні події – п’яте і шосте розширення Європейського союзу, пік такої діяльності змістився в Центрально-Східну Європу (східні кордони Євросоюзу), де, за визначенням наукових кіл, і проходить так звана «democracy line» - лінія, яка розділяє демократичні суспільства від тих, хто тільки на півшляху до них. В силу об’єктивних факторів роль місіонерів-просвітителів випала на долю новоприйнятих країн-членів, серед яких останнім часом лідируючі позиції почала обіймати Республіка Болгарія. Зокрема, нещодавно в місті Слівені за підтримки «The German Marshall fund» в рамках проекту «Open Society Club» (Відкритий громадянський клуб) було організовано зустріч, яка проходила під гаслом: «Посилення співпраці в Чорноморському регіоні між неурядовим сектором Болгарії, України та Молдови у питаннях демократії участі та молодіжної активності». Український неурядовий сегмент на даному заході був представлений такими організаціями як Народно-демократична ліга молоді (Павло Вікнянський), ВМГО «Студентська республіка» (Жанна Дуткевич) та Центр політичної освіти (Катерина Вінцукевич), діяльність яких викликала велику зацікавленість у болгарської сторони.

  Формою організації дводенної роботи була обрано семінар, і це, звісна річ, не випадково. Дискусії, відкрите спілкування, неформальна обстановка – ось, що може стати запорукою і базисом для обміну досвідом та подальшої співпраці. Учасникам конференції було запропоновано прослухати ряд лекцій з досить широкого кола питань: співпраці інститутів громадянського суспільства з державними органами, лідерство, лобіювання і т.д. Кожна проблема розглядалася через призму болгарського, українського та молдавського досвідів. Незважаючи на те, що вищезгадані країни мають багато спільного (тут йдеться не тільки про територіальну близькість), думки, які висловлювали її представники з тих чи інших питань, в 50 % не мали жодної спільної точки дотику.

  «Як на мене, це закономірна річ, – заявляє голова всеукраїнської Народно-демократичної ліги молоді Павло Вікнянський, - адже ми в одні і ті ж поняття вкладали різний зміст. А де ви бачили, щоб люди, які використовують різний категоріальний апарат, могли порозумітися. Ось вам приклад: при розгляді структури громадянського суспільства, вияснилось, що болгарська сторона не включає до його складу такі компоненти, як політичні партії та профспілки, в той час, як будь-який український політолог доведе вам, що дані об’єкти – це невід’ємні його складові. Ось вам і парадокс - аналогічні слова з різними дефініціями».

  До речі, даний парадокс має логічне пояснення. Болгарія, включившись в інтеграційні та глобалізаційні процеси, пішла стежкою меншого опору, обравши тут для себе як найбільш оптимальний шлях просте копіювання західно-атлантичних зразків. Неодноразово запитуючи лектора, на основі чого ж він зробив ті чи інші твердження, можна було почути: «Так говорять американські теоретики». Так, американські, але ж не ваші! Можливо, ви цього ще не помітили, але Болгарія і США, як кажуть в Одесі, це «две большие разницы».

  За підсумками конференції, можна констатувати, що найбільший акцент протягом дводенних дискусій було зроблено на розгляді питань молодіжної активності в кожній з представлених країн – Болгарії, Україні та Молдові. Проекти, які презентувала українська сторона, зокрема це щорічний мульти-фестиваль «Студентська республіка», «Студент року» і т.д., які є на сьогодні чи не найпотужнішими всеукраїнськими молодіжними заходами, викликали у присутніх зацікавленість та бажання в майбутньому долучитись до них. Тож, з впевненістю можемо говорити про те, що з часом вищезгадані проекти перетнуть і європейські кордони. Отже, як бачимо, інколи, міжнародні конференції мають властивість з теоретичної площини безкінечних дискусій переростати в практичну сферу реальної співпраці.

  Жанна Дутчак

   
     
  Рейтинг@Mail.ru