Нумо, з нами поетично кроїти Всесвіт!
«ХІІІ Зимова Студреспубліка» на тему «(Р)еволюційний план для прогресу України та людства» завершилася у Карпатах. Які основні висновки? Революційні події і в Україні, і в усьому світі — близькі та невідворотні. Поки що ми спільно можемо вплинути: чи це буде прогресистська революція, або, зважаючи на ступінь цинізму правлячих груп і зомбування, декласованості мас — попереду ще більше одичіння, архаїзації, нещастя [+ відео].
Без надзусиль — Україна приречена
22–25 серпня 2020р. на самому березі Чорного моря, у Скадовську, відбувся фінал XXII  Студреспубліки на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості». Люди довгої доброї волі з’їхалися з усієї України, щоби в умовах унікального формату квазідержави, своєрідного реактору майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі спільно шукати відповіді на найскладніші проблеми [+ відео].
Революція — неминуча?!
У Карпатах завершилася «ХІІ Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Підсумки — надзвичайно відповідальні. Хочеться, аби все було спокійно, але жорстокі виклики, що стоять перед Україною, не залишають часу. Прогрес через широкий, серйозно інституціалізований, суспільний діалог по всій території держави — кращий сценарій, але вибух народного ентузіазму і ситуація інноваційного ривку вірогідніше стануться за умов прогресивної революції. Звісно, бажано «тихої» [+ відео].
"За збереження родини" дає змогу задуматися над сімейним життям
НДЛМ за підтримки Мінмолодьспорту провела проект, спрямований на зміцнення інституту сім'ї. Участь взяли молоді люди з різних регіонів України, а у підсумку була прийнята резолюція.
Цінності в політиці
Цій тему було присвячене стажування переможців Студреспубліки-2012 – депутатів Студентського парламенту та Студентського президента України, яке відбулося в Києві минулого тижня. У доробку – можливість достукатися до влади, новий досвід і проекти, корисні знайомства, приємні враження та заряд енергії на майбутнє.
У Криму знову створюється дивовижна країна!
24-27 серпня 2012р. у розважальному комплексі "Сонечко" (АР Крим, поблизу Євпаторії) Студреспубліка знову збирає учасників і друзів. "Україна моєї мрії" – актуальна тема цьогорічного фіналу, під час якого кожен зможе згадати свої дитячі та розкрити дорослі мрії, відчути себе в майбутньому та зануритися в те, що здається зовсім нереальним.
Стартує проект "За збереження родини" у Чернігові
19 березня 2011 року в м. Чернігові Чернігівський обласний осередок ВМГО "Студентська республіка" за підтримки відділу сім`ї та молоді Чернігівської міської ради, запрошує молоді родини та пари, які зустрічаються тривалий чай, до участі у проекті "За збереження родини".
Свято Валентинове
Цей холодний зимовий тиждень розпочався дуже гаряче, адже на понеділок припало свято оповите романтикою день Св. Валентина. Студентська республіка не змогла оминути цю подію.
За збереження родини!
27-28 листопада 2010 року у Київській області пройшов Конгрес молодих родин. Це був заключний захід програми „За збереження родини”, організованої Народно-демократичною лігою молоді за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Виставка у Кабміні
11 листопада 2010 року Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов відкрив виставку, присвячену розвитку молодіжного та дитячого громадського руху. Виставка знаходиться у Будинку Уряду та організована з нагоди Всесвітнього дня молоді. На виставці представлений стенд Студреспубліки з матеріалами і про НДЛМ. Також під час виставки поширений спецвипуск "ЗаДіло!".
 
 • Студреспубліка
 • Народно-демократична партія
 • Ініціативи змін
 • Центр політичної освіти
 • Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту
 •  
 • Молодіжний портал
 • Молодіжна правда
 • РЦ "Гурт"
 • Громадський простір
 • Вільний молодіжний портал
 • Молодіжний портал Волині

 • Нумо, з нами поетично кроїти Всесвіт! Надрукувати
  03.03.2021
  «ХІІІ Зимова Студреспубліка» на тему «(Р)еволюційний план для прогресу України та людства» завершилася у Карпатах. Які основні висновки? Революційні події і в Україні, і в усьому світі — близькі та невідворотні. Поки що ми спільно можемо вплинути: чи це буде прогресистська революція, або, зважаючи на ступінь цинізму правлячих груп і зомбування, декласованості мас — попереду ще більше одичіння, архаїзації, нещастя [+ відео].

  Come on to ‘Poetically Tailor the Universe’ with Us! (en) [s]

   

    Річницю незалежності ми, всупереч мріям і сподіванням 30-річної давнини, зустрічаємо з позиції найвідсталішої і найбіднішої країни Європи, з війною на власній території, імперіалістичною інвазією, сецесією цілих регіонів, зовнішнім управлінням і найстрашніше — в «потєряшках», злобі й безконечному пошуку винних. Ми, республіканці, усвідомлюємо, що це — не норма. Так не має бути! Які ще залишилися можливості для МайбутньогоПрогресу та Модернізації люди довгої доброї волі з усієї України 

  та ті, хто спробував ними статирозробляли з 26 лютого по 01 березня 2021р. під час ЗиСР-ХІІІ на Буковині (ГК «Гірський світанок», ГТК «Мигово», с. Мигове, Вижницький р-н, Чернівецька обл.)*. Подробиці — у підсумковому релізі. 

   «Не бійся досвітньої мли, —

  Досвітній огонь запали,

  Коли ще зоря не заграла»

  Леся Українка 

  Зрозуміло, що народ України жодним чином не влаштовує ця програма самознищення: деградація, демодернізація, «пропаща сила», жахливий занепад для переважної більшості населення і в цілому для держави — і водночас казкові умови надприбутків і тотальної безвідповідальності для декількох сотень, переважно проживаючих за кордоном, родин і їх цинічної обслуги.

  Республіканці не просто системно й послідовно служать відродженню України, досліджують і розробляють концептуальні рішення щодо прогресу, модернізації України та світу, але й організують інших. Ми усвідомлюємо обов’язок докласти солідарних МАКСИМАЛЬНИХ НАДЗУСИЛЬ і подолати цю суперкризу, зробити все, аби Нова Україна була серед топ-20 розвинутих країн світу — за рівнем життя громадян! І це — захопливий, драйвовий шлях.

  Щоб вирватися з прірви, необхідні історичний масштаб, грандіозні ідеї, надпотужня енергія, суперкреативні та сміливі рішення, дуже високий рівень злагодженості та мобілізації, взаємної довіри та здатності до мислення. Саме таке «прокачує» ЗиСР й ін. республіканські активності.

   

   

  Павло Вікнянський, лідер республіканців України, під час установчої доповіді звернувся до учасників/ць із закликом: «Нам потрібен (Р)еволюційний план для прогресу України та людства — дуже зухвалий, інавативний, який не мав і не має аналогів в планетарній історії. Запрошуємо вас до Історії! Кожна та кожний, мрійте стати не якимось там дрібним підприємцем або менеджеркою (хоча й це теж непогано) — а творцем світу! Нумо, за нами і з нами «поетично кроїти Всесвіт!» 

  Щоб привітати учасників/ць, на відкриття традиційно приїхав друг і партнер Студреспубліки, громадський діяч, підприємець Олексій Бурбак. Також із вітанням звернувся заступник голови Чернівецької облради, екс-в.о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк. 

  Оргдіяльнісна гра була дуже напруженою. В унікальному інтелектуально-творчому дійстві, де щохвилинною умовою була необхідність вироблення змістовно потужних альтернативних рішень, учасники/ці (зокрема й гравці-експерти) розробляли різноманітні прогресистські позиції, до останніх його акордів «дожили» наступні:

  • методо-наукова, яка передбачає створення інаваційного поліса-комуни мислителів/ьок, філософів/инь, науковців/иць «Дацюко-Окароград» — для вселюдських задач, зокрема, збереження глобальних знань і просвітництва, відтворення мислення та максимального його поглиблення, розширення горизонтів людства, дальнього футурологічного прогнозування, виховання прогресорів/ок, «пом'якшення» переходу під час криз і суперкриз, а після — відновлення модернізаційного шляху розвитку, попередження загроз знищення людства (проєкт «Ковчег»). В полісі-комуні відбуватиметься синтез методологічних, практичних, наукових, прогностичних тощо «секторів-районів» у спільну, колективну діяльність, що дасть змогу забезпечити самовідтворюваний імпульс розвитку людства та зберегти його у часі та просторі;
  • анархічна, яка передбачає — через соціал-демократичну, з потужною роботою з профспілками та боротьбою за ґендерну рівність адженду (проєкт «Швеція 2.0») — створення вселюдської асоціації рівних громад з рівними учасниками/цями, де творення та розподіл спільного блага відбувається з використанням штучного інтелекту, а важливі рішення та суперечки розглядаються на загальних віче. Втілення «анархістського плану» призведе до подолання відчуження, експлуатації та війни, а скорення ґендерних й інших нерівностей і диспропорцій стане повсякчасним завданням.

  Варто зазначити, що детально розроблений і якісно презентований капіталістичний неоліберальний концепт, зокрема й у його дирижистській версії, в умовах Гри показав повну нездатність до вдосконалення та розвитку в контексті виведення України та людства з глобальної суперкризи. Себто еволюція як продовження теперішнього (а тим паче її наявна імітаційно-паразитарна форма) за будь-яких умов веде лише до погіршення.

  В революційній ситуації під кінець Гри виявилося, що дуже масова і згуртована, але теоретично слабка, не готова до повсякчасного практикування мислення, «анархічна група-позиція» була неефективною, допоки допомогу їй не надали представники/ці «методо-наукової позиції», котрі зуміли подолати свій інтелектуалістський егоїзм і фобії щодо відповідальності (адже вона є не лише перед історією, але й перед людьми тут і зараз).

  ЗиСР показала, що для виходу з глобальної суперкризи необхідне тісне поєднання зусиль інтелектуалів/ок й активістів/ок задля масштабної соціально-політичної творчості та позамейнстримних рішень. Втім, це потребуватиме над-надзусиль.

  Експерти-гравці безпосередньо були занурені в ігрові процеси: працювали над позиціями, співвідносилися з ними, а також — для повноцінного занурення в Гру — проводили факультативи. Знаний у світі український філософ Михайло Мінаков розпочав із скайп-доповіді «Політика і прогрес: український вимір». Факультативом «Революційна теорія в контрреволюційну епоху. В аспекті «відродження» України і нового національно-державного самовизначення в Європі» проблематизував інтелектуальні пошуки тележурналіст, філософ Андрій Метльов.

  Андрій Окара, політолог, політичний філософ, говорив на тему «Нова складна людина — як суб'єкт історії: антропологічний вимір модернізації». А про «Особистісний план розвитку себе і середовища як невід’ємну складову еволюції людства» міркував психолог, священик о. Антоній Рудий.

  Наприкінці події відбулося нагородження учасників/ць, усі отримали дипломи за участь. Переможцями «ХІІІ Зимової Студреспубліки» (без присудження І місця) стали Артем Ніколенко, II місце (Полтавська обл./м. Київ), та Олександра Гурник, III місце (Київська обл.), які були нагороджені «червоними» дипломами з відзнакою, подарунками та кльовими книгами від партнерів ЗиСР, сертифікатами на участь у фіналі ХХІІІ Студреспубліки-2021.

  Заключного дня учасники/ці мали чудову екскурсію по Чернівецькому національному університету ім. Юрія Федьковича. Далі — прямо в кабінеті голови Чернівецької ОДА зустрілися з його господарем Сергієм Осачуком і головою Чернівецької облради Олексієм Бойком, опісля цього знову у власному кабінеті в Чернівецькій ратуші — з Чернівецьким міським головою Романом Клічуком. Усі керівники регіону пообіцяли дієво сприяти Літньому циклу Студреспубліки — Буковинському етапу й участі делегації в фіналі, а також підтримали ідею стажування кращих молодих лідерів/ок і фахівців/чинь з проєктів і програм Студреспубліки в структурі ОДА та комісіях облради. 

  А новообраний мер пообіцяв нарешті вирішити питання з запровадженням ініційованої декілька років тому республіканцями Муніципальної відзнаки ім. Володимира Карагяура.

  Змінюймо світ! Бо, як звучало на ЗиСР-ХІІІ, «коли ми відмовляємося од перетворення світу, це призводить до того, що, як зараз, ми вже навіть не здатні описати цей світ».

  * * *

   

  Партнери: ПАТ «Гравітон», видавництво «Саміт-книга», БІОКОН, компанія NavigatorFinBERT, SendPulse, Koine.Community, журнал соціальної критики «Спільне», Telegram-канал «Можливості».

   

  * Під час проведення активностей вимагалося дотримання адекватних і повністю законних карантинних приписів

   

   

   
     
  Рейтинг@Mail.ru