Народно-демократична ліга молоді (НДЛМ) – всеукраїнська молодіжна громадська організація, що об'єднує молодих людей, які сповідують та просувають в суспільстві
цінності демократії та свободи, яка є невіддільною від відповідальності цінності громадянського суспільства.
НДЛМ прагне:
- щоб кожен молодий громадянин України міг повною мірою скористатися своїми громадянськими, політичними, соціальними, економічними правами та мати гідний рівень життя;
- розширення участі молоді в політичному, соціальному та економічному житті українського суспільства в цілому та громади зокрема;
- посилення демократичного голосу молоді в суспільстві.
НДЛМ переконана, що завтра України належить українській молоді – високоосвіченій незалежній, вільній небайдужій. Молодь України є невід’ємною частиною європейської молоді.
НДЛМ є середовищем успіху молоді. НДЛМ об’єднує старшокласників, студентів, молодих підприємців, науковців, політиків, молодих державних службовців.
НДЛМ – організація молоді, яка прагне реалізувати себе в суспільстві через свободу та відповідальність.
Цінності, що сповідує НДЛМ
НДЛМ відстоює, що максимальна самореалізація молоді може відбутися в суспільстві, в якому панують:
- Свобода, що нероздільна з відповідальністю;
- Рівність прав та можливостей;
- Громадянська активність в управлінні громади, держави;
- Співпраця поряд з повагою до індивідуальності;
- Верховенство права;
- Толерантне ставлення до різних поглядів та переконань.
Наші принципи
Кожна людина є унікальною, незамінною та вільною від народження. Кожна особа має право та обов’язок бути відповідальною за себе та свої дії. Підтримка свободи та прав людини невіддільна від підтримки права на національну самоідентифікацію, культурне та політичне різноманіття.
Кожен вільний в своїх діях до тієї межі, поки не виникає загроза суспільству та не порушується право на свободу іншого .
Сім'я та цінності родини – основа стабільного та впевненого суспільства.
Свобода підприємницької діяльності – основа економічного зростання. Проте ця свобода не повинна загрожувати соціальній захищеності людини. Приватна ініціатива має підтримуватися державою через забезпечення прозорих та рівних правил гри на ринку, гарантування чесної та прозорої конкуренції.
Соціальна відповідальність бізнесу – запорука ефективного бізнесу, що забезпечує розвиток суспільства.
Позитивні зміни в суспільстві можуть відбуватися за умов демократичної політичної системи, що підтримує розвиток суспільства й сприяє його інтеграції, відкритості.
Успішність та ефективність держави можлива за умов існування самодостатніх, сильних територіальних громад
Перевага за плюралістичним суспільством, де погляди та думки кожного поважаються та цінуються.
Порядок денний для НДЛМ
Молодь і освіта
Забезпечення повного та рівного доступу молоді до освіти – пріоритет для держави та суспільства. Саме освіта має визначати економічний та соціальний статус молоді в суспільстві.
Студенти повинні максимально бути включені в процес управління вищими навчальними закладами. Держава має забезпечити сприятливе правове середовище діяльності органів студентського самоврядування. Студрадам – окремий закон.
Навчальні програми в школах, вищих навчальних закладах мають орієнтуватися не лише на формування знань, але й формування відповідального та вільного громадянина, формування громадянської компетентності у молоді. Саме в школі та вузі мають закладатися навички до самоорганізації та вміння діяти разом задля досягнення спільних інтересів, вирішувати суперечки з гідністю.
Управління школою має бути справою не лише держави, а й громадськості. Тому на часі забезпечення необхідних правових та інституціональних умов для залучення батьків, учнів, організацій громадянського суспільства до управління навчальними закладами, громадського контролю за якістю освітніх послуг.
Україна потребує загальнодержавної програми підтримки талановитої молоді. При цьому держава має забезпечити інтеграцію української системи освіти у європейський та світовий простір.
Молодь і держава
Молодь відіграє ключову роль в державі, оскільки вона формує завтра цієї держави.
Державна політика має сприяти залученню молоді до процесів прийняття рішень в державі. При цьому необхідно забезпечити можливість молоді оволодіти навиками державного управління. Рішення, що стосуються молоді не можуть готуватися та ухвалюватися без участі самої молоді, в тому числі через її об’єднання. Тому на часі є необхідність впровадження дієвих механізмів участі молоді в громадському житті громад, в управлінні державними справами, що потребує масштабної просвітницько-тренінгової роботи з молодіжними лідерами.
Державні інституції, що забезпечують реалізацію державної молодіжної політики, потребують модернізації та стабільності. Одночасно держава має забезпечити необхідні умови для реального делегування частини повноважень щодо надання соціальних послуг, ведення роботи з молоддю самим молодіжним об’єднанням.
Соціальна політика
Держава має забезпечити максимальну соціальну захищеність громадянам за умов стимулювання приватної ініціативи, а не споживацтва.
Молодь потребує не пільг, а можливостей економічно себе забезпечити самостійно.
Працевлаштування молоді має бути державним пріоритетом та потребує загальнодержавної програми. За державою – забезпечення умов для втілення ідей молоді.
Європейська Україна. Українська Європа. Виклики глобалізації.
НДЛМ є прихильником Європейського вибору України. Прагнучи повернути собі гідне місце в Європейській спільноті народів, Україна не повинна втратити своєї національної ідентичності.
Ухвалено ІХ З’їздом Народно – демократичної ліги молоді,
Травень 2007 року
Завантажити PDF-версію для друку >>>
|